Ekol hastanesi güzellik merkezimizde,halkımıza,sağlık çatısı altında,bu alanda uzmanlaşmış tecrübeli kadrosu ile “önce sağlık” prensibi  ile güvenli  hizmet  amaçlanmıştır.

Ekol Güzellik Merkezimizde Cildiye Hekimi  ve Uzman Estetisyen işbirliği ile Lazer Epilasyon , Medikal Cilt Bakımı, Kimyasal Peeling  işlemleri yapılmaktadır. Uzman Diyetisyen eşliğinde, yeterli  ve dengeli beslenme ilkeleri ön planda tutularak zayıflama – hastalıklarda beslenme , InBody 520 Test hizmetleri  yürütülmektedir.

Alanında tecrübeli Uzman Estetisyen ile yürütülen işlemlerde  de önce sağlık ve kaliteli hizmet anlayışı ile hizmet verilmektedir.

Ekol Güzellik Merkezinde Verdiğimiz Hizmetler

Lazer Epilasyon Nedir ?

Lazer epilasyon 755 nm dalga boyunda  ışık kaynağının etkisi ile istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlar.Cilde uygun lazer ışığı seçici olarak kıl kökünnde yoğunlaşır,ısıya dönüşerek çevre dokuya zarar vermeden sadece kökün kendisi ni  ve çekirdek hücreyi tarip eder.Lazer  epilasyonda Alexanrite Lazerler,Diot Lazerler ve Nd-Yag Lazerler kullanılır.Ip ve Fotoepilasyon cihazları ise lazer olarak kabul edilmez.

Nasıl Yapılır ?

Cilt tipi ve tüy rengi insandan insana değişir.Tüylerin etkin olarak yok edilmesinde kullanılacak lazerlerin dalga boyu ,enerji seviyeleri,enerji atım kabiliyetleri  ve diğer teknik özellikleri oldukça önem taşımakta ve değişik cilt tiplerine  göre farklı yaklaşımlar gerekmektedir.

Hangi Bölgelere Uygulanır ?

Merkezimizde lazer epilasyon kadın hastlarımız için vücudun bütün bölgelerine uygulanabilir.Erkek hastalarımız için ise Göğüs ve Sırt olmak üzere bel üstü tüm bölgelere uygulanabilir.Sadece göz çukrunda beyaz kıllara uygulanmaz.Lazer epilasyon  uygulamak için kişinin bronz bir tende olmaması  gerekir.Çünkü ciltte lekelenme ve yanık ihtimali olabilir.Lazer epilasyonun ciltte en çok uygulandığı bölgeler ;tüm yüz,boyun,elmacık,favori,ense,göğüs,omuz,sırt,bel,göbek,bikini,koltukaltı,kollar,bacaklar ve kulaktır.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanamaz ?

 • Dermatolojik hastalığı olanlarda.
 • Akne için bazı ilaçların kullanım sürecinde.
 • Kalp pili olanlarda,epilepsi hastalığı olanlarda.
 • Hamilelerde.
 • Beyaz tenkli tüyü olanlarda lazer operasyon uygulanmaz.

Lazer Operasyon Ağrılı mıdır?

Merkezimizde lazer epilasyon cihazı olarak dinamik soğutma sistemi olan Candela Gentle LASEPRO Alexandrite lazer epilasyon kullanıldığı için acı yok denecek kadar azdır.Genellikle lokal anestezik kremlere ihtiyaç yoktur.

Lazer Öncesi Öneriler

 • Lazer uygulamasından önce solaryuma girmeyiniz,güneşlenmeyiniz.
 • Kullandığınız akne ilaçları bize bildiriniz.
 • Lazer epilasyon uygulanacak bölgedeki kıllara son 20 gün içinde ağda,cımbız ve epilatör gibi kökten alma işlemi yapmayınız.
 • Lazer epilasyon seansına gelmeden 3-4 gün önce jilet ile kısaltınız.
 • Lazer Öncesi Öneriler

Lazer Sonrası Öneriler

 • Lazer uygulamasından sonra 1 hafta süreyle solaryuma girmeyiniz,güneşlenmeyiniz.
 • Özellikle yüze lazer  epilasyonu sonrası yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmalısınız.
 • Bazı kişilerde hafif bir kabarıklık ,kızarma ve sivilce oluşabilir.Bunlar herhangi bir tedaviye gerek olmadan kendiliğinden geçer.

Medikal Cilt Bakımı Nedir ?

Her kişinin farklı cilt tipi ve farklı ccilt sorunları vadır.Medikal cilt bakımında ; öncelikle cilt analizi yapılarak kişinin problemine gör e bakım yada tedavi belirlenir.Cilt bakımında bu farklı durumlar için profesyonel cilt bakım ürünleri ile cildin ihitiyacına göre kişiye özel bakım yapılmaktadır . Cilt analizi takiben bakımda yapılacak olanlar belirlenir.Uygun bir  temizleyici ile cilt temizlenir ve peeling yöntemi ile de  ölü tabakalar uzaklaştırılır , daha sonra cilde buhar verilerek gözenekler açılır ve siyah nokta ve yağ butonları ciltten temizlenir. Sonraki  aşamada  yüksek frekans  cihazı  ile dezenfeksiyon yapılır  ve  cilt hassasiyeti  giderilir . Tonik uygulanmasından  sonra yüz  masajı yapılarak  kişi  rahatlatılır. Cilfin gereksinimine  göre  yüze  değişik  serumlar  ve  maskaler  de uygulanabilir. Bakım sonunda  tonikleme  ve  nemlendirme  işlemi  yapılarak  medikal  cilt  bakımı  1 – 1,5  saat süren bir  işlemdir. Dıs etkenlere  ve  yılların  oluşturacağı  yıpranmaya  karşı  korumak  için  ayda  bir  yapılmalıdır .

 

Kimyasal  Peeling Nedir ?

Kimyasal peeling  en  sık ; leke,iz  ve kırışıklık  tedavisi  gibi  kozmetik  nedenler  için  uygulanır .Ayrıca  yüzdeki   sivilce  izlerini  hafifletmek  ve  sivilceyi  tedavi  etmek   amacı  ile  kullanılmaktadır . Kimyasal  peeling  işleminin  derinlik  seviyesine  göre  yüzeysel  orta  ve  derin  olmak  üzere  sınıflandırılır.Yüzeysel peelingler  haftalık aralıklarla  uygulamnırken orta  derecedeki  peelingler  3-6  ay aralıklarla  uygulanabilir.Yüzeysel  peeling  sonrası  daha sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü  oluşur.Tedavi  devam  ettikçe  cildin  yapısı  daha sağlıklı bir hale gelir .

HIFU : Ameliyatsız Yüz ve Cilt Gençleştirme

Yüz gençleştirme veya sıkılaştırma teknikleri arasında, cildin derin tabakalarına kontrollü yüksek yoğunlukta bir ısı etkisiyle etki eden bu teknik, yara iyileşmesini tetikleyerek  bir gerilme etkisi gösterebilir. Tercih edilen 4.5 mm. derinlikte etki gösteren başlık, yüz fasyası adı verilen ve yüz germe ameliyatlarında askılanan anatomik yapılar üzerinde büzüşme etkisi ile bu sonuca ulaşır.

Dermaroller Nedir ?

Mikro iğneler ile kolay ve güvenli uygulama,etkin sonuçlar için dermoroller,dünyada “masoroller” ve “microneediing” isimleri ile de bilinmektedir.Silindirik bir tamburun  üzerine dizilmiş son derece ince,özel olarak hazırlanmış 192 adet çelik iğneden  oluşur.İğnelerin simetrisi , yapıldığı metaryel ,silindirin üzeri nde kalan  ve deriye girecek olan kısmın derinliği , iğne sayısı  önemli kriterlerdir.Doğru kriterlerle hazırlanmış , klinik olarak test edilmiş, CE Belgeli ilk ve “orijinal ürün” Dermaroller’dir.2000’li yılların başından bu yana yaygın olarak kullanılan  son derece etkin bir medikal alettir.Cilt üzerinde değişik endikasyonlara yönelik tropikal  ürünlerin (örneğin Dermaheal) Dermaroller ile kombine kullanılarak deriye geçişinin arttırılması Dermaterapi olarak adlandırılır.

Dermaroller’in Başlıca Kullanım Alanları

 • Dermatolojide tropikal  formüllerin  transdermal (deri altına) geçişini 200 kata kadar arttırır.
 • Formülün derideki  etkinliğini maksimuma ulaştırır.(Transdermal geçişin arttırılması –Dermaterapi)
 • Yeni kolajen,elastin,fibronektin,hyalüronik asit stimülasyonunu sağlayarak anti-aging  etki sunar.
 • Dermaroller , Melasma ve Hiperpigmentasyonda kullanılabilir.
 • Dermaroller’in akne skarları üzerinde şaşırtıcı sonuçları vardır.
 • Dermaroller geniş porlu cilt yapısının azaltmasında yardımcıdır.
 • Dermaroller Cilt çatlaklarının (sitrialar) görünümünü azaltır.
 • Dermaroller yanık skarlarında hareket kabiliyetinin arttırılmasında (kontraktürün azaltılmasında ) etkindir.

GÜVENLİDİR

 • Dermaroller güneş hassasiyeti yaratmaz.
 • Dermaroller yaz aylarında dahi kullanımı güvenlidir.Cildin bariyer özelliğine  zarar vermez.
 • Dermaroller,uygulama(dermaterapi)sonrası özel bakım gerektirmez.
 • Hastalar,Dermaroller uygulama sonrası günlük hayatlarına devam edebilirler.

Choose Your Schedule