Ekol hastanesi güzellik merkezimizde,halkımıza,sağlık çatısı altında,bu alanda uzmanlaşmış tecrübeli kadrosu ile “önce sağlık” prensibi  ile güvenli  hizmet  amaçlanmıştır.

Ekol Güzellik Merkezimizde Cildiye Hekimi  ve Uzman Estetisyen işbirliği ile Lazer Epilasyon , Medikal Cilt Bakımı, Kimyasal Peeling  işlemleri yapılmaktadır. Uzman Diyetisyen eşliğinde, yeterli  ve dengeli beslenme ilkeleri ön planda tutularak zayıflama – hastalıklarda beslenme , Kavitasyon,Pasif Jimnastik,Ozon  Sauna, Lenf  Drenaj , Power Plate , InBody 520 Test hizmetleri  yürütülmektedir.

Alanında tecrübeli Uzman Estetisyen ve Spor Eğitmeni kadromuz ile yürütülen işlemlerde  de önce sağlık ve kaliteli hizmet anlayışı ile hizmet verilmektedir . Bünyemize katılan Kuaförlük Hizmetleri  ile güzellik alanında eksiksiz olmak hedeflenmiştir .

Ekol Güzellik Merkezinde Verdiğimiz Hizmetler

Lazer Epilasyon Nedir ?

Lazer epilasyon 755 nm dalga boyunda  ışık kaynağının etkisi ile istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlar.Cilde uygun lazer ışığı seçici olarak kıl kökünnde yoğunlaşır,ısıya dönüşerek çevre dokuya zarar vermeden sadece kökün kendisi ni  ve çekirdek hücreyi tarip eder.Lazer  epilasyonda Alexanrite Lazerler,Diot Lazerler ve Nd-Yag Lazerler kullanılır.Ip ve Fotoepilasyon cihazları ise lazer olarak kabul edilmez.

Nasıl Yapılır ?

Cilt tipi ve tüy rengi insandan insana değişir.Tüylerin etkin olarak yok edilmesinde kullanılacak lazerlerin dalga boyu ,enerji seviyeleri,enerji atım kabiliyetleri  ve diğer teknik özellikleri oldukça önem taşımakta ve değişik cilt tiplerine  göre farklı yaklaşımlar gerekmektedir.

Hangi Bölgelere Uygulanır ?

Merkezimizde lazer epilasyon kadın hastlarımız için vücudun bütün bölgelerine uygulanabilir.Erkek hastalarımız için ise Göğüs ve Sırt olmak üzere bel üstü tüm bölgelere uygulanabilir.Sadece göz çukrunda beyaz kıllara uygulanmaz.Lazer epilasyon  uygulamak için kişinin bronz bir tende olmaması  gerekir.Çünkü ciltte lekelenme ve yanık ihtimali olabilir.Lazer epilasyonun ciltte en çok uygulandığı bölgeler ;tüm yüz,boyun,elmacık,favori,ense,göğüs,omuz,sırt,bel,göbek,bikini,koltukaltı,kollar,bacaklar ve kulaktır.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanamaz ?

 • Dermatolojik hastalığı olanlarda.
 • Akne için bazı ilaçların kullanım sürecinde.
 • Kalp pili olanlarda,epilepsi hastalığı olanlarda.
 • Hamilelerde.
 • Beyaz tenkli tüyü olanlarda lazer operasyon uygulanmaz.

Lazer Operasyon Ağrılı mıdır?

Merkezimizde lazer epilasyon cihazı olarak dinamik soğutma sistemi olan Candela Gentle LASEPRO Alexandrite lazer epilasyon kullanıldığı için acı yok denecek kadar azdır.Genellikle lokal anestezik kremlere ihtiyaç yoktur.

Lazer Öncesi Öneriler

 • Lazer uygulamasından önce solaryuma girmeyiniz,güneşlenmeyiniz.
 • Kullandığınız akne ilaçları bize bildiriniz.
 • Lazer epilasyon uygulanacak bölgedeki kıllara son 20 gün içinde ağda,cımbız ve epilatör gibi kökten alma işlemi yapmayınız.
 • Lazer epilasyon seansına gelmeden 3-4 gün önce jilet ile kısaltınız.
 • Lazer Öncesi Öneriler

Lazer Sonrası Öneriler

 • Lazer uygulamasından sonra 1 hafta süreyle solaryuma girmeyiniz,güneşlenmeyiniz.
 • Özellikle yüze lazer  epilasyonu sonrası yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmalısınız.
 • Bazı kişilerde hafif bir kabarıklık ,kızarma ve sivilce oluşabilir.Bunlar herhangi bir tedaviye gerek olmadan kendiliğinden geçer.

Medikal Cilt Bakımı Nedir ?

Her kişinin farklı cilt tipi ve farklı ccilt sorunları vadır.Medikal cilt bakımında ; öncelikle cilt analizi yapılarak kişinin problemine gör e bakım yada tedavi belirlenir.Cilt bakımında bu farklı durumlar için profesyonel cilt bakım ürünleri ile cildin ihitiyacına göre kişiye özel bakım yapılmaktadır . Cilt analizi takiben bakımda yapılacak olanlar belirlenir.Uygun bir  temizleyici ile cilt temizlenir ve peeling yöntemi ile de  ölü tabakalar uzaklaştırılır , daha sonra cilde buhar verilerek gözenekler açılır ve siyah nokta ve yağ butonları ciltten temizlenir. Sonraki  aşamada  yüksek frekans  cihazı  ile dezenfeksiyon yapılır  ve  cilt hassasiyeti  giderilir . Tonik uygulanmasından  sonra yüz  masajı yapılarak  kişi  rahatlatılır. Cilfin gereksinimine  göre  yüze  değişik  serumlar  ve  maskaler  de uygulanabilir. Bakım sonunda  tonikleme  ve  nemlendirme  işlemi  yapılarak  medikal  cilt  bakımı  1 – 1,5  saat süren bir  işlemdir. Dıs etkenlere  ve  yılların  oluşturacağı  yıpranmaya  karşı  korumak  için  ayda  bir  yapılmalıdır .

 

Kimyasal  Peeling Nedir ?

Kimyasal peeling  en  sık ; leke,iz  ve kırışıklık  tedavisi  gibi  kozmetik  nedenler  için  uygulanır .Ayrıca  yüzdeki   sivilce  izlerini  hafifletmek  ve  sivilceyi  tedavi  etmek   amacı  ile  kullanılmaktadır . Kimyasal  peeling  işleminin  derinlik  seviyesine  göre  yüzeysel  orta  ve  derin  olmak  üzere  sınıflandırılır.Yüzeysel peelingler  haftalık aralıklarla  uygulamnırken orta  derecedeki  peelingler  3-6  ay aralıklarla  uygulanabilir.Yüzeysel  peeling  sonrası  daha sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü  oluşur.Tedavi  devam  ettikçe  cildin  yapısı  daha sağlıklı bir hale gelir .

HIFU : Ameliyatsız Yüz ve Cilt Gençleştirme

Yüz gençleştirme veya sıkılaştırma teknikleri arasında, cildin derin tabakalarına kontrollü yüksek yoğunlukta bir ısı etkisiyle etki eden bu teknik, yara iyileşmesini tetikleyerek  bir gerilme etkisi gösterebilir. Tercih edilen 4.5 mm. derinlikte etki gösteren başlık, yüz fasyası adı verilen ve yüz germe ameliyatlarında askılanan anatomik yapılar üzerinde büzüşme etkisi ile bu sonuca ulaşır.

Dermaroller Nedir ?

Mikro iğneler ile kolay ve güvenli uygulama,etkin sonuçlar için dermoroller,dünyada “masoroller” ve “microneediing” isimleri ile de bilinmektedir.Silindirik bir tamburun  üzerine dizilmiş son derece ince,özel olarak hazırlanmış 192 adet çelik iğneden  oluşur.İğnelerin simetrisi , yapıldığı metaryel ,silindirin üzeri nde kalan  ve deriye girecek olan kısmın derinliği , iğne sayısı  önemli kriterlerdir.Doğru kriterlerle hazırlanmış , klinik olarak test edilmiş, CE Belgeli ilk ve “orijinal ürün” Dermaroller’dir.2000’li yılların başından bu yana yaygın olarak kullanılan  son derece etkin bir medikal alettir.Cilt üzerinde değişik endikasyonlara yönelik tropikal  ürünlerin (örneğin Dermaheal) Dermaroller ile kombine kullanılarak deriye geçişinin arttırılması Dermaterapi olarak adlandırılır.

Dermaroller’in Başlıca Kullanım Alanları

 • Dermatolojide tropikal  formüllerin  transdermal (deri altına) geçişini 200 kata kadar arttırır.
 • Formülün derideki  etkinliğini maksimuma ulaştırır.(Transdermal geçişin arttırılması –Dermaterapi)
 • Yeni kolajen,elastin,fibronektin,hyalüronik asit stimülasyonunu sağlayarak anti-aging  etki sunar.
 • Dermaroller , Melasma ve Hiperpigmentasyonda kullanılabilir.
 • Dermaroller’in akne skarları üzerinde şaşırtıcı sonuçları vardır.
 • Dermaroller geniş porlu cilt yapısının azaltmasında yardımcıdır.
 • Dermaroller Cilt çatlaklarının (sitrialar) görünümünü azaltır.
 • Dermaroller yanık skarlarında hareket kabiliyetinin arttırılmasında (kontraktürün azaltılmasında ) etkindir.

GÜVENLİDİR

 • Dermaroller güneş hassasiyeti yaratmaz.
 • Dermaroller yaz aylarında dahi kullanımı güvenlidir.Cildin bariyer özelliğine  zarar vermez.
 • Dermaroller,uygulama(dermaterapi)sonrası özel bakım gerektirmez.
 • Hastalar,Dermaroller uygulama sonrası günlük hayatlarına devam edebilirler.

Pasif Jimnastik Nedir?

Faradik akım veren bir vücut bakım cihazıdır.Faradik akım,kasları  etkili çalıştıran bir akım türüdür.Akım 55 dakikada 288 mekik  çektirecek şekilde sinyaller gönderir.Ortaya çıkan enerji kası hareket ettirir.Bu hareketten sonra ortaya atık maddeler (toksin) çıkar.Bu maddeler ter ve idrar yoluyla dışarı atılır.Yığın enerjiye dönüşmesi,gevşemiş kasın sıkılaşması,toksin maddenin atımı,normal kas hareketinin 72 misli hızla gerçekleşir.Pasif Jimnastik,kişinin  vücut yapısı ve yaşı göz önüne alınarak , kil,yosun  ve aromatik masajla desteklenmektedir.Bu teknik , ayrıca hassas kasları çalıştıran  interferenz  akım vererek  , göğüs kaslarını sıklaştırıp ,göğüs dikleştirmede kullanılmaktadır.15-20 seansla cihaz yardımı ile birlikte,yosun içerikli krem ,maske ,serum ve ampullerle  göğüs dokusu canlanması ve dirileşmesi gerçekleşmektedir.

Faydaları Nelerdir ?

 • Bölgeseş incelme ( vücutta santimetre olarak incelme ).
 • Yağ parçalama.
 • Kasları toparlama.
 • Kalça eritme.
 • Göbek , bel ve mide toparlama.
 • Bacak bölgesini sıkılaştırma.
 • Selülit tedavisinde.
 • Göğüs kaslarını çalıştırma,göğüs dikleştirme .
 • Doğum sonrasında oluşan sarkmaları giderme.

Seans Aralıkları

Kişinin durumuna göre seans sayısı uzman tarafından özel olarak belirlenir.Uygulama herhangi bir acı ya da  zorluk yaşatmaz.Önerilen seans süresi  1 saattir.

Kavitasyon Nedir ?

Kavitasyon bölgesel  yağlanma ve selülit tedavisinde kullanılan ultrason(ses dalgaları) yöntemine dayanan bir uygulamadır.Cilde uygulanan ultrason , yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olur.Kavitasyon denilen bu etki ;yağı  sıvılaştırıp ,  yağ hücresi duvarını tahrip ederek  depo yağların yapısını bozar.Dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak , lenf yolları kanalı ile dokudan uzaklaştırılır ve harcanabilir hale gelir.Kavitasyon yöntemi: karın,bel,göbek,kol,kalça,sırt,popo ve basenlerdeki depo yağları parçalayıp , bu yerleşmiş bölgesel yağları yok etmek aynı zamanda selülitli bölgelerin görünümünü  düzeltmek amacıyla kullanılan son derece gelişmiş bir tekniktir.Ayrıca parçalanan yağ depoları nedeniyle oluşabilecek gevşeklik ve sarkmaları da önlemeye yönelik sıkıştırma özelliğine de sahiptir.

 

Sonuçları Nelerdir ?

 • Kavitasyon  son derece etkili bir bölgesel incelme yöntemi olup daha ilk seansta 2-8 cm incelme görülebilmektedir.
 • Kavitsyon uygulaması,Power Plate , yağsız bir diyet  ve  Lenf  Drenaj ile desteklendiği taktirde sonuç mükemmeldir.
 • Güvenli , ağrısız ve risksiz bir işlemdir.
 • Liposoction ile kıyaslanabilecek derecede etkili sonuçlar alınması mümkündür.
 • Selülit ve yağ parçalamada son derece etkili ve kalıcı sonuçlar oluşturur.

Önerilen Seans

Kavitasyon Uygulaması haftada bir olmak üzere 4-8 seans olarak uygulanmaktadır.Seans süreleri  30-60 dakika  arasında değişebilmektedir.Kavitasyon programı bitinceye kadar kalorisi  dengelenmiş ve yağdan fakir bir diyet programı uygulanmalıdır.Kavitasyon uygulamasından önce ve sonraki günler 2,5 LT civarında su içilmesi gerekmektedir.

Ozon Sauna Nedir ?

Özel bir şekilde tasarlanmış bir sauna içine , ozon-oksijen karışımı verilerek , bu karışımın tüm ciltten emilmesi  esasına dayanan bir yöntemdir.Yarım saatlik ozon sauna ile yaklaşık  600 kalorilik bir enerji kaybedilir.Vücudun böbrekler yoluyla  bir günde atabildiği zararlı ve zehirli maddeler , ozon sauna ile yarım saatte terleme yoluyla vücuttan atılır.Ozon gazı ,oda sıcaklığında renksiz ,karakteristimk kokusu olan bir gazdır (fırtınalı havalardan sonra , yüksek yerlerde veya deniz kıyısında hissedilir).İsmi Yunanca  “koklamak”manasına gelen ozein’den gelir.Çok güçlü  okside ve etkili dezenfekte etme özelliği sayesinde ,halen dünya çapında içme suyu sağlayan  arıtma tesislerinde yaygın olarak kullanılır.

 • Kan dolaşımını düzenler ve kanı temizler.
 • Hücrelere enerji verir ve canlılığı arttırır.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Tansiyonu ayarlar.
 • Kan şekerini ayarlar.
 • Cildi arındırır , daha temiz , yumuşak ve gençleşmiş bir cilt sağlar , bazı cilt  hastalıkları tedavisinde etkilidir.
 • Karaciğeri temizler.
 • Parazitleri öldürür.
 • Kronik yorgunluk sendromunu önler.
 • Baş dönmesini düzeltir.
 • Kas ağrılarını giderir.
 • Kasları güçlendirir.
 • Deprosyonu önler.
 • Hormon ve enzim seviyelerini normalleştirir.
 • Beyin fonksiyonlarını ve hafızayı kuvvetlendirir.

Önerilen Seans

Ozon tedavisinde , kür sayısı kişiden kişiye deişmekle birlikte 8-10 seans önerilmektedir.10 seanslık uygulama ile maksimum etkinin elde edileceği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.Sağlıklı kişilerin bile yılda 10 seans ozon tedavisi aldıkları takdirde , yaşam kalitelerinin arttığı günlük stres ve hastalıklara karşı daha dirençli bir hale geldikleri görülmüştür.

Power Plate  Nedir ?

Tüm dünyada spor,medikal,estetik-kozmetik-güzellik,sağlıklı  yaşam,fizik tedavi  alanlarında yaygın olarak kullanılan bir tekniktir.Power Plate ile , yer çekimi gücüne karşı  hareket ederek, insan vücudundaki kasları geliştirmek ve güçlendirmek mümkündür.Power Plate bir vibrasyon üretir ve bu insan vücuduna bir enerji olarak yollanır.Kişiye özel tercih edilen frekanstaki,salınımlar,vücut kaslarını gerilme yönünde uyarır.Uygulama süresince kaslar sürekli olarak gerilir – gevşer  ve  bir  çok  kas  grubu aynı anda maksimum verim ile çalışır.Power Plate ile 10 dakika çalışmak,klasik yöntemlerle    60-90 dakika egzersiz programlarına karşılık gelir.Örneğin,Power Plate ile kontrol panelinden seçilecek  40 Hz  salınım hızı ile kaslarımız saniyede 40 kez gerilir ve gevşer.Bu salınım hızı ile 1 dakika çalışan bir bireyin karın kasları yüzlerce kez mekik hareketi yapmışçasına çalışmış olur.

Power Plate’in Faydaları Nelerdir ?

 • Zaman kazandırır:10 dakikalık Power Plate çalışması yaklaşık 1 saatlik  fitness çalışmasına eşdeğerdir.
 • Metabolizmayı hızlandırarak deri altı yağ tabakasını azaltır.
 • Esneklik kazandırır.
 • Vücuttaki  tüm kasların derinlemesine  çalışmasını sağlar.
 • Eklem  sakatlıkları riskini minimuma indirir.
 • Kan akışı ve oksijenlenmeyi arttırır.
 • Hormonların daha yüksek düzeyde  çalışmasını sağlar.
 • Vücut  suyunun drenajını arttırır.
 • Osteoporoz  etkisini  azaltır.
 • Sırt ve bel ağrısını  azaltır,bu bölgeleri güçlendirir.
 • Selülit oluşumunu engeller ,selüliti azaltır.
 • Kemik yoğunluğunu artırır.
 • Kollejen üretimini artırır.
 • Zihinsel ve bedensel stresi  azaltır.

ÖNERİLEN SEANS

Özel eğitmen eşliğinde,kişinin sağlık durumuna ve ihtiyaçlarına yönelik ,haftada  3 gün  10 dakikalık  seanslar  önerilir.

Choose Your Schedule